Menu

Suzuki Swift Cabrio & Audi TT Roadster

W wolnych chwilach zbieram informacje o Suzuki Swift Cabrio oraz o jego modelach bliźniaczych jak i projektach koncepcyjnych, które nigdy nie weszły do produkcji. Wszystko zaczęło się jednak od Audi TT Roadster.

9. MK1 Cabriolet von Liese Karosserie

huczyn

Już w połowie lat 80. trafiły do sprzedaży różne odmiany bez dachu bazujące na modelu Suzuki I (typ AA 1983-1988). W przeciwieństwie do MK2 / MK3 były to wyłącznie niskoseryjne lub wręcz pojedyncze egzemplarze.

Jedną z bardziej interesujących odmian MK1 bez dachu jest model studyjny z 1985 roku pokazany na IAA we Frankfurcie. Wg. Suzukiblog.nl istnieją tylko 2 egzemplarze tej wersji, a jeden z nich należy do kolekcji Marcela Spoelstra.

20600194474_433da5ddc1_o

Zakupiony został przez niego od poprzedniego właściciela w Niemczech, a na liczniku widać 26.000 km. Według kolekcjonera istnieje jeszcze jeden egzemplarz w kolorze srebrnym i na tych dwóch skończyła się ich produkcja. Prawdopodobnie wyprodukowano je w celu sprawdzenia rynku potencjalnych odbiorców.

21212471392_206fcc22db_o 

Na podstawie tabliczki znamionowej można wywnioskować, że chodzi o produkcję firmy Liese - Karosserie z siedzibą w bawarskim Bernau nad jeziorem Chiemsee.

med

 

Inne źródła:

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • mkpunkt

    Fajnie się prezentuje to autko, jeszcze tylko dwa egzemplarze są to trzeba mocno dbać.

  • terazbers

    Bardzo fajny model Mk1 mi się bardzo podobały później zrobili takie opływowe kształty co zepsuło urok tego autka.

  • Gość: [Fastbus] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawy model, aż ciężko mi uwierzyć że powstały tylko dwa egzemplarze :(

© Suzuki Swift Cabrio & Audi TT Roadster
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci