Menu

Suzuki Swift Cabrio & Audi TT Roadster

W wolnych chwilach zbieram informacje o Suzuki Swift Cabrio oraz o jego modelach bliźniaczych jak i projektach koncepcyjnych, które nigdy nie weszły do produkcji. Wszystko zaczęło się jednak od Audi TT Roadster.

8. Zender - Speedster & Swiftster

huczyn

Szczególną niespodziankę dla odwiedzających Salon Samochodowy w Genewie w marcu 1990 roku przygotował niemiecki tuner samochodowy Hans-Albert Zender. 

zender1

Pokazał on model koncepcyjny Speedster by Zender, obcinając dach w Suzuki Swift GTi, wzmacniając podłogę i skracając szybę przednią o 140 mm w porównaniu z oryginałem. Dodatkowo zamontował rurowe pałąki przeciwkapotażowe i siedzenia kubełkowe Recaro, wprowadzając w ten sposób na rynek krótką serię 20 egzemplarzy bez dachu.

Do Europy seryjne cabrio miało zawitać dopiero za kilkanaście miesięcy, więc auto koncepcyjne Zendera sprawiło wtedy niemałe zamieszanie.


SuzukiSwiftSpeedster1

 

Jako rozwinięcie tej koncepcji pojawiła się dodatkowo wersja bez przedniej szyby zwana Swiftster by Zender, która poprzez całkiem otwartą kabinę bardziej nawiązywała do idei speedster'ów. Nie znalazłem niestety do tej pory informacji o ilości wyprodukowanych swiftster'ów. Prawdopodobnie jednak skończyło się na jednym prototypie, jak podaje Jalopnik.com

wnykrvjx3xkheirdj1bg

Komentarze (11)

Dodaj komentarz
 • faserberg37

  Bardzo mi się podoba ta odmiana, szczerze mówiąc pierwszy raz się z nią spotkałem, nie rozumiem, dlaczego stare auta mają to coś w sobie a nowe po mimo że są takie super czegoś i tak im brakuje.

 • mkpunkt

  Wersja bez dachu bardzo sprawdzała się jako bolid bo do jazdy na drogach publicznych była raczej średnia, co nie zmienia fakty że świetnie wygląda ;D

 • Gość: [AutoTydzien] *.dynamic.telkab.pl

  Niestety auto nigdy oficjalnie nie zadebiutowało. O ile dobrze kojarzę to parę osób kupiło coś na ten wzór po 17 tys. dolarów wtedy. Dla mnie to wygląda jak za czasów dzieciństwa autka, które były na pedały :D

 • huczyn

  @AutoTydzień - będę wdzięczny za każdą informację na temat Swifta Cabrio na adres mailowy lub w komentarzach.

  PS.
  Z tym autem na pedały, to coś musi być. Też mam takie skojarzenia ;)

 • wefebnars2

  Bez tej przedniej szyby dziwnie wygląda nie wiem jakoś mi się to nie podoba jako bolid i jako samochód także.

 • Gość: [Allwaro] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ale fajne zmyślne autko :O Wg mnie bardzo ciekawy projekt :)

 • Gość: [TWF Chrom] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To szokujące jak wiele wariacji na temat Swifta powstało :D Z chęcią przejechałbym się takim jak tu zaprezentowałeś, to musiałoby być emocjonujące ;)

 • Gość: [Urwana-swieca-zarowa] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Bardzo smutne jest to że dzisiaj już producenci nie mają takiego polotu i nie wypuszczają tylu wersji aut :(

 • karii10

  Bo teraz zwyczajnie nie sprzedałaby się taka koncepcja, po co jedno auto w kilkunastu wersjach od skromnej do na maksa pojechanej ;) Lepiej zrobić coś po środku i dbać o to żeby się sprzedawało ;)
  ____
  www.autoplatforma.pl

 • Gość: [SRAUTO] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Teraz jest głównie moda na te upośledzone crossovery, także nic nie idzie w stronę fajnej motoryzacji

 • Gość: [busy kielce Holandia] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To niebywałe ile różnych wersji było tego auta. Aż szczęka opada :o

Dodaj komentarz

© Suzuki Swift Cabrio & Audi TT Roadster
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci