Menu

Swift 1.3 GS Cabrio

Cultus Convertible - le fun à la nippone

huczyn

 

BoitierRougeLOGO480px72dpi

 

Francuski portal internetowy "Boîtier Rouge" zajmuje się samochodami, które są mało znane, nieprawdopodobne lub traktowane jak brzydkie kaczątka motoryzacji - tak opisuje swoją działalność redaktor naczelny Paul Clement-Collin. W artykule z 02.07.2016 przedstawia jedno z takich aut, czyli japońskie Suzuki Cultus Convertible i jego pochodne sprzedawane jako Suzuki Swift, Geo Metro i Pontiac Firefly.

W przeciwieństwie do wersji 3, 4, 5 drzwiowych produkowanych na całym świecie cabrio / convertible były wytwarzane wyłącznie w japońskim Kosai. Niestety nie ma żadnych źródeł, które podawałyby rzeczywistą ilość sprzedanych egzemplarzy, czy to w Ameryce, Australii, czy też gdziekolwiek indziej.

 Metro04

 

Mimo, że kabriolet pojawił się we właściwym czasie aby uwieść młodą klientelę (deklarowany odbiorca marki takiej jak Geo), to jednak kosztował aż 9999 dolarów, o wiele drożej niż wersje z dachem. To był prawdopodobnie jeden z powodów niezadowalającej sprzedaży, co skutkowało dość szybkim zakończeniem produkcji.

 Metro03768x576

 

Wartość tych aut nigdy nie wzrośnie, ale te, które nie zostaną zezłomowane z pewnością będą coraz rzadziej spotykane. Dlatego też zakup suzuki czy też geo może być niezłym pomysłem na zabawne cabrio na lato.

Źródło: Boîtier Rouge

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Patryk] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szkoda że tak ciężko dorwać teraz w miarę przyzwoity egzemplarz. Co do ceny z czasem zacznie rosnąć, ale to jeszcze daleko przed nami ;)

  • cemot

    Podejrzewam że kiedyś cena na pewno trochę wzrośnie, kolekcjonerzy też mogą polować na te modele , a wiadomo jak ktoś chce bardzo to i zapłaci.

© Swift 1.3 GS Cabrio
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci