Menu

Suzuki Swift Cabrio & Audi TT Roadster

W wolnych chwilach zbieram informacje o Suzuki Swift Cabrio oraz o jego modelach bliźniaczych jak i projektach koncepcyjnych, które nigdy nie weszły do produkcji. Wszystko zaczęło się jednak od Audi TT Roadster.

11. Cultus Convertible - le fun à la nippone

huczyn

 

BoitierRougeLOGO480px72dpi

 

Francuski portal internetowy "Boîtier Rouge" zajmuje się samochodami, które są mało znane, nieprawdopodobne lub traktowane jak brzydkie kaczątka motoryzacji - tak opisuje swoją działalność redaktor naczelny Paul Clement-Collin. W artykule z 02.07.2016 przedstawia jedno z takich aut, czyli japońskie Suzuki Cultus Convertible i jego pochodne sprzedawane jako Suzuki Swift, Geo Metro i Pontiac Firefly.

"W przeciwieństwie do wersji 3, 4, 5 drzwiowych produkowanych na całym świecie cabrio / convertible były wytwarzane wyłącznie w japońskim Kosai. Niestety nie ma żadnych źródeł, które podawałyby rzeczywistą ilość sprzedanych egzemplarzy, czy to w Ameryce, Australii, czy też gdziekolwiek indziej."

 Metro04

.

"Mimo, że kabriolet pojawił się we właściwym czasie aby uwieść młodą klientelę (deklarowany odbiorca marki takiej jak Geo), to jednak kosztował ponad 10.000,- USD, o wiele drożej niż wersje z dachem. To był prawdopodobnie jeden z powodów niezadowalającej sprzedaży, co skutkowało dość szybkim zakończeniem produkcji."

 Metro03768x576

.

"Wartość tych aut raczej nie wzrośnie, ale te, które nie zostaną zezłomowane z pewnością będą coraz rzadziej spotykane. Dlatego zakup suzuki lub geo może być niezłym pomysłem na zabawne cabrio na lato."

.

Źródło: Boîtier Rouge oraz Monterey Herald

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Patryk] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szkoda że tak ciężko dorwać teraz w miarę przyzwoity egzemplarz. Co do ceny z czasem zacznie rosnąć, ale to jeszcze daleko przed nami ;)

  • cemot

    Podejrzewam że kiedyś cena na pewno trochę wzrośnie, kolekcjonerzy też mogą polować na te modele , a wiadomo jak ktoś chce bardzo to i zapłaci.

© Suzuki Swift Cabrio & Audi TT Roadster
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci