Menu

Suzuki Swift Cabrio

W wolnych chwilach zbieram informacje o Suzuki Swift Cabrio oraz o jego modelach bliźniaczych jak i projektach koncepcyjnych, które nigdy nie weszły do produkcji. Wszystko zaczęło się jednak od Audi TT Roadster.

27. Nie tylko Swift

huczyn

Długo nie było żadnego wpisu, ale to nie znaczy, że nic się nie działo ;) Suzuki Swift 1.3 GS Cabrio to niejedyne moje auto, w którym można schować dach. Dzisiaj chciałbym wspomnieć o cabrio, którym przejeździłem drugą część sezonu 2018 r. To był też jeden z powodów, dlaczego od lipca nie pojawiły się żadne nowe wpisy na temat Swifta.

audiunion

Chodzi o Audi TT 1.8T Roadster MK 1, bo tak brzmi jego pełna nazwa. Można nim jeździć trochę szybciej niż Swiftem, a przy tym w dalszym ciągu czuć wiatr we włosach. Auto kupiłem prawie 10 lat temu, i to dość przypadkowo, od znajomego, który sprowadził je z Kalifornii. Od razu wydało mi się bardzo sympatyczne i nigdy potem nie żałowałem zakupu. Dlatego też TT Roadster został ze mną na dłużej i póki co nie chcę się z nim rozstawać.

W długie jesienne i zimowe wieczory postaram się wrzucić kilka informacji na temat historii projektowania Audi TT Mk 1, bo jest ona dość ciekawa. Wystarczy powiedzieć, że wbrew panującym opiniom, za koncepcję i wdrożenie byli odpowiedzialni przede wszystkim Amerykanie. Pomimo tego, że pod projektem podpisał się Niemiec Peter Schreyer, to jednak powstał on w latach 90. w Design Center VW of America (Simi Valley, CA).

CDN...

 

DSC_0044

 

 

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • tomekrado

    Super, mi się bardzo ttki podobają są mega fajne. Raz miałem okazje jechać taką ttką sam niestety mam a6 ale fajnie się jeździ widać i czuć że mega sportowo.

  • huczyn

    Audi TT to takie "usportowione" Audi A3. Ma to swoje zalety, ale również wady. Niemniej fajnie się go używa do weekendowych i wakacyjnych podróży.

  • kamilok42

    Super, audi też mi się podobają a7 jest mega fajne ale to już luksus te lepsze modele audi potrafią kosztować już nawet pół miliona złotych. Pozdrawiam.

© Suzuki Swift Cabrio
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci